bluzka damska

Bluzki damskie – jak je nosić na co dzień i od święta?

To pytanie wydaje się być banalne, jednak nie ma większej pułapki niż oczywiste kwestie, szczególnie w zakresie mody i tworzenia stylizacji. Bluzki należą do najbardziej podstawowych i najczęściej używanych elementów damskiej garderoby. Warto jednak spojrzeć na nie nieco od innej strony i zobaczyć nowe możliwości, które nam dają. Bluzki damskie z długim rękawem nie nadają się wyłącznie na chłodne i zimne dni, choć wtedy są najbardziej oczywistym wyborem. Z kolei bluzki damskie z krótkim rękawem wyglądają świetnie nie tylko w zestawieniu z jeansami. Jak zatem nosić bluzki damskie zarówno w wersji casualowej, jak i odświętnej?

Bluzki damskie z długim rękawem – korzyści i zalety

Do najbardziej oczywistych zalet bluzek z długim rękawem należy fakt, że zakrywają sporą powierzchnię ciała, dzięki czemu świetnie izolują ciepło. Będą więc idealne na jesienną i zimową pogodę, gdzie każda warstwa materiału będzie korzystna dla naszego komfortu oraz zdrowia. Można je nosić wtedy samodzielnie, lub też pod swetrem czy kardiganem, co stworzy bardzo ciekawą stylizację. Nie należy o nich jednak zapominać również wiosną i latem, które w Polsce bywają stosunkowo chłodne, nawet jeśli słoneczne. Szeroki wybór bluzek damskich znajdziesz na: https://www.niren.pl/pl/c/Bluzki-damskie/60

Swobodnie i elegancko, czyli jak nosić długi rękaw<

Bluzki damskie z długim rękawem dostępne są zarówno w wersji casualowej do noszenia na co dzień, jak i eleganckiej na specjalne okazje czy do pracy, gdzie obowiązuje formalny dress code. W pierwszym przypadku można je zestawić z jeansami oraz spodniami materiałowymi, a nawet legginsami. Coraz częściej jednak można spotkać połączenie bluzek z długim rękawem ze spódnicami, zarówno miniówkami, jak i tymi do kostki. W chłodne dni można na nie narzucić sweter czy kardigan, a także wszystkie rodzaje kurtek. Dzięki tak wielu możliwościom stylizacyjnym są niezwykle uniwersalne.

W wersji eleganckiej mogą być noszone z szykownymi spodniami oraz spódnicami, można narzucić na nie również żakiety czy eleganckie kardigany, a także bardziej odświętne kurtki. Taka stylizacja będzie idealna do pracy, na rodzinne okazje czy wyjście do teatru.

Bluzki damskie z krótkim rękawem – korzyści i zalety

Ze względu na swoją formę, bluzki z krótkim rękawem będą idealne na cieplejsze dni. W wersji casualowej można połączyć je ze wszystkimi spodniami i spódnicami – ważne jednak aby stylizacja była spójna. Jesienią i zimą również można je nosić, wystarczy jedynie narzucić na nie cieplejszy kardigan, sweter oraz dowolne kurtki.

W wersji eleganckiej bluzki damskie z krótkim rękawem będą pasowały do szykownych spódnic i spodni. Można dobrać do nich żakiety lub marynarki od spodni, a także kardigany, narzutki oraz lżejsze i cieplejsze kurtki. I modna stylizacja gotowa!