model

Czy mężczyzna może zaistnieć w modelingu?

Zainteresowanie światem modelingu zazwyczaj przypisuje się kobietom. To jednak nie oznacza, że w tej branży można spotkać same panie- wręcz przeciwnie. Zastanawiając się nad tym, czy facet może zostać modelem warto uzmysłowić sobie, jak wiele ubrań, gadżetów i akcesoriów dla mężczyzn wymaga takiej samej reklamy, z jaką mamy do czynienia w przypadku odzieży damskiej. Praca modela jak najbardziej ma więc sens, a w branży jest miejsce dla chłopaków, którzy chcieliby w taki sposób realizować się zawodowo. Oczywiście, początki w tym zawodzie mogą wcale nie być łatwe- niezależnie od płci, trzeba się w pewien sposób wybić i zaistnieć w branży. Warto też uzmysłowić sobie, jak wygląda praca modela w praktyce, a także wyzbyć się stereotypów związanych z tym, że jest to praca łatwa, mało angażująca i lekka.

Konieczność dbania o figurę oraz znajomość języków obcych

Mężczyzna, który będzie chciał zaistnieć w branży modowej powinien posiadać odpowiednią sylwetkę, a także najlepiej, aby cechował go odpowiedni wzrost. Waga, właściwe proporcje, a także wyjątkowa troska o swój wygląd zewnętrzny to codzienność każdego, kto pracuje w modelingu. Jeśli więc chcemy w przyszłości pracować w takim zawodzie, musimy liczyć się z tym, że cały czas będziemy musieli w wyjątkowy sposób dbać o to, jak wyglądamy.

model w pracy

Kolejną istotną rzeczą jest to, że szukając ciekawych projektów i angaży za pewne prędzej czy później i tak natkniemy się na oferty współpracy zagranicznej. Oznacza to, że w pracy modela lub modelki bardzo ważna jest znajomość języków obcych, a minimalnie samego języka angielskiego. Jeśli więc nie przyłożymy się do nauki, sami możemy siebie pozbawić możliwości pracy za granicą, wyjazdów na imprezy modowe na całym świecie, a także uczestniczenia w pokazach zagranicznych projektantów.

Sesje, castingi oraz ciekawe projekty

Bycie modelem to nie tylko pozowanie do zdjęć i uśmiechanie się do obiektywu. Aby zaistnieć w branży modowej niejednokrotnie trzeba uczestniczyć w wielu castingach, które są męczące, wymagają sporej ilości czasu, ale i energii. Z pewnością, nie są to wydarzenia dla osób nieśmiałych, gdyż aby gdziekolwiek się zakwalifikować- trzeba innych czymś zaciekawić czy zaintrygować. W praktyce, praca modela może być też realizowana poprzez uczestniczenie w pokazach mody, tutaj jednak trzeba nawiązać współpracę z konkretnym projektantem. To oznacza kolejne wyzwania, takie, które wiążą się z umiejętnością perfekcyjnego poruszania się po wybiegu, a więc zdobycie umiejętności „chodzenia w pokazach”. No i w końcu, bardzo często modele i modelki muszą wykazać się znajomością marketingu, uczestnicząc w kampaniach komercyjnych muszą zachęcać do zakupu określonych rzeczy i firmować je swoją twarzą tym samym się z nimi utożsamiając. To również nie jest proste, wymaga pewnego obycia oraz dojrzałości. Podsumowując, praca modela może być bardzo ciekawa, ale niekoniecznie jest łatwa i będzie odpowiadała każdemu. Trzeba się jednak przekonać o tym na własnej skórze.