garnitur do pracy

Garnitur do pracy- na jaki się zdecydować?

Chcąc wyposażyć się w garnitur, który będzie wprost idealny do noszenia na co dzień w tych miejscach pracy, gdzie taki wygląd nas obowiązuje, możemy postawić na garnitury niebieskie, szare lub grafitowe. Kolory te przynależą do kanonu biznesowego looku. Garnitury do biura, które weźmiemy pod uwagę powinny być eleganckie, jednak na taką okazję nie musimy aż tak bardzo uważać na dodatki, co w przypadku ważnych imprez okolicznościowych. Istotne, aby wybrany przez nas garnitur był wygodny, gdyż każdego dnia będziemy musieli spędzać w nim wiele godzin. O wygodzie świadczy natomiast jego właściwe dopasowanie.

Garnitur, który wygląda, jakby był skrojony na miarę

Garnitur dobrze dopasowany to taki, którego marynarka kończy się na wysokości rozporka. Jeśli więc przymierzana przez nas marynarka będzie ewidentnie zbyt duża- poznamy to już po samej jej długości. Dodatkowo, ważne, abyśmy mieli odpowiednio dużo miejsca w ramionach, a rękawy powinny delikatnie odsłaniać koszulę, ale też nie powinny być zbyt kuse. W momencie, kiedy zdecydujemy się na garnitur z wcięciem w talii, na pewno już podczas przymiarki odczujemy, że jest to garnitur znacznie bardziej dopasowany do sylwetki. Faktycznie tak jest, gdyż jego krój ma za zadanie modelować sylwetkę. Oznacza to, że ma wyszczuplić okolice brzucha, a także podkreślać szerokość ramion. Taki fason będzie też odpowiedni dla tych panów, którzy chcą ukryć pewne niedoskonałości sylwetki w sposób prosty, ale i wygodny do noszenia.

A może garnitur w kolorze szarym?

Odpowiadając na pytanie, jaki garnitur do pracy będzie odpowiedni, z pewnością przyjdzie nam na myśl klasyczna szarość. Jednak, tutaj musimy uważać- bardzo ciemne odcienie szarych garniturów wręcz wpadających w grafit czy w czerń będą znacznie bardziej eleganckie na przykład od koloru stalowego. Nie powinniśmy natomiast mieć problemu z doborem koszuli- w klasycznym wydaniu może to być koszula biała, szara lub czarna. A jaki garnitur do pracy na pewno nie będzie odpowiedni? Tutaj również sprawa jest prosta- raczej nie powinien to być garnitur czarny. Pamiętajmy o tym, aby faktycznie nie popełnić błędu, który mógłby sprawić, że będziemy się czuli tak, jakbyśmy byli nie na miejscu. Tym panom, którzy do tej pory nie chodzili na co dzień w garniturze na pewno może być trudno na początku przyzwyczaić się do noszenia praktycznie na okrągło czegoś tak eleganckiego. Pamiętajmy jednak, że taki strój zawsze dodaje pewności siebie, która na pewno się nam przyda.

Artykuł przygotowany we współpracy z: http://www.ewtex.pl/