Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Cienie pod oczami to zmora wielu kobiet, przez nie wyglądamy jakbyśmy ciągle były niewyspane, a nasze oczy nikną gdzieś przytłoczone przez sińce. Jeśli się nie wyśpimy efekt cieni pod oczami jeszcze się wzmaga. Jak sobie z nimi radzić? Czy są skuteczne metody, aby się ich pozbyć?

Karboksyterapia, czyli skuteczna metoda na cienie pod oczami

Jedną z najskuteczniejszych metody na uporanie się z tym problemem jest karboksyterapia pod oczy. To zabieg mezoterapii igłowej przy użyciu dwutlenku węgla. Dzięki temu pobudzona zostaje produkcja kolagenu, a także przyśpieszony proces neowaskularyzacji. Zabieg odmładza także skórę wokół oczu. Karboksyterapia efekty przynosi niezwykle spektakularne. I jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod radzenia sobie nie tylko z cieniami pod oczami, ale także z obrzękami powieki i tak zwanymi workami pod oczami. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, nie wymagający rekonwalescencji i prawie zupełnie bezbolesny. Zabieg można wykonać między innymi w tej klinice – Kraków karboksyterapia https://centrumzdrowegowlosa.pl/oferta/karboksyterapia/.

Karobksyterapia efekty uboczne – czy występują?

Reakcje alergiczne raczej się nie zdarzają, natomiast w miejscach iniekcji czasem może pojawić się pieczenie, swędzenie, a nawet ból. Zdarzają się także obrzęki i rumień. Czasem może pojawić się krwiak lub stan zapalny.

Dobry korektor, czyli ukrywanie cieni pod oczami

Make up nie sprawi, że pozbędziemy się cieni pod oczami, ale może je skutecznie zamaskować. Do tego celu potrzebny będzie dobry, kryjący korektor oraz podkład. Wprawnie nałożone sprawią, że cienie przestaną być widoczne. Oczywiście jest to rozwiązanie doraźne, nie pomoże ono nam na basenie oraz w innych sytuacjach, kiedy nie nosimy makijażu. Oczywiście takie rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku mężczyzn, wśród których bardzo niewielu decyduje się na makijaż.

Poznaj przyczynę

Cienie pod oczami mogą mieć wiele przyczyn, czasem pojawiają się w wyniku niewyspania, czasem po prostu się z nimi rodzimy, innym razem mogą być one objawem różnego rodzaju chorób. Dlatego choć może wydawać się to przesadne zanim zaczniemy walkę z cieniami warto wybrać się do lekarza na kontrolne badanie całego organizmu, bo może się okazać, że to nie cienie są naszym największym problemem. Niekiedy na cienie mogą pomóc także torebki z herbatą, gdy już zaparzymy ten napój, a torebki wystygną połóżmy je pod oczami, garbniki i kofeina z herbaty wpływają pozytywnie na naczynia krwionośne pod oczami i skutecznie zniwelują cienie powstałe na przykład z powodu niewyspania.