urządzanie biura

Jak urządzić swoje pierwsze biuro?

Kiedy już znajdziemy ten nasz idealny lokal do wynajęcia i zdecydujemy się na to, aby urządzić się w nim ze swoją działalnością, pojawia się oczywiste pytanie- jak zrobić to najlepiej. Za pewne, staraliśmy się znaleźć takie biuro, które odpowiadało nam pod względem metrażu, lokalizacji oraz ceny. Teraz jednak przyjdzie w praktyce zmierzyć się nam z tym, w jaki sposób ma w praktyce wyglądać codzienna praca w takim miejscu. Na czym polega profesjonalna aranżacja biura i czy uda się nam wykonać ją samodzielnie?

Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń

W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na tym, w jaki sposób prezentuje się wykończenie posiadanej przez nas przestrzeni. Nie bez przyczyny, w takich miejscach najczęściej możemy spotkać kolory jasne, stonowane, które dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. W takich jasnych, dobrze doświetlonych miejscach od razu też się lepiej pracuje. Jasny, neutralny kolor farby na ścianach jest więc dobrym rozwiązaniem nie tylko wtedy, kiedy nasze biuro jest małe i potrzebujemy w jakiś sposób sprawić, aby wydawało się większe.

Kolejna kwestia związana jest z wyposażeniem. Jeśli będziemy potrzebować obszernych szaf do przechowywania dokumentów, postarajmy się raczej o to, aby były one zamykane. Dzięki temu wszystko będzie można schować w takich meblach, jednocześnie odpowiednio porządkując przestrzeń. Bo wyobraźmy sobie mały pokój, w którym od razu rzuca się w oczy ogromna szafa z odkrytymi półkami, gdzie każdy segregator jest w innym kolorze. Z pewnością byłoby to bardzo męczące dla wzroku, sprawiałoby wrażenie bałaganu i chaosu nawet, jeśli w dokumentach panowałby porządek. Byłoby też przytłaczające i naprawdę mało estetyczne. Natomiast jeśli wszystko to schowamy za prostym, minimalistycznym frontem w neutralnym kolorze- od razu wprowadzamy do wnętrza pewną prostotę i harmonię.

Odpowiednie stanowiska pracy

Pamiętajmy o tym, że dla samego pracownika wygoda w miejscu pracy będzie szalenie istotna. W końcu spędzanie 8 godzin dziennie każdego dnia w miejscu, gdzie boli kręgosłup, psuje się wzrok i boli nadgarstek nie może wpływać pozytywnie na efektywność w pracy. Dlatego też zatroszczmy się o naprawdę spore biurka, które będą swoją wielkością dostosowane do osób dorosłych nawet o sporym wzroście. Dodatkowo, monitory powinny być na tyle duże, aby nie psuć wzroku, często też stosuje się specjalne filtry, dzięki którym światło emitowane przez monitory jest mniej inwazyjne. Fotel powinien być wygodny i mieć jak najwięcej możliwości regulacji. Najlepiej, aby był wykonany z oddychającej tkaniny.

Dobrym pomysłem w takiej przestrzeni będzie umieszczenie kilku roślin zielonych, które dodatkowo potrafią oczyszczać powietrze. Zieleń działa bowiem relaksująco i pozwala lepiej radzić sobie ze stresem. Sprawia także, że nawet najbardziej surowa i minimalistyczna przestrzeń od razu wydaje się bardziej przystępna. Postawmy na żelazne, łatwe w uprawie rośliny w stonowanych donicach i osłonach.

Jeżeli potrzebujesz wymarzone do wynajęcia biuro odwiedź: https://www.herbewo.krakow.pl/