suknia weselna

Sukienka na wesele- kupić gotową czy zlecić jej uszycie krawcowej?

Tak naprawdę, zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Z jednej strony wiele osób uważa, że ogrom różnego rodzaju sklepów i galerii handlowych przytłacza asortymentem różnych kreacji, na które możemy się zdecydować, a co za tym idzie szycie sukienki na zamówienie zupełnie mija się z celem. A jednak, wiele pań nadal bardzo często korzysta z takiej możliwości. Kiedy szycie sukienki na zamówienie naprawdę ma sens?

Kiedy sukienka ma idealnie pasować do naszej figury

Niektóre panie już na starcie wiedzą, że mogą mieć duży problem ze znalezieniem kreacji, która się im podoba w odpowiednim rozmiarze. Może to być spowodowane na przykład tym, że znajdują się na granicy standardowych rozmiarówek- są albo zbyt szczupłe albo też nie zawsze udaje się im zmieścić w sukienkę o największym rozmiarze. Podobna sytuacja może mieć miejsce wtedy, kiedy jakiś wymiar w ich sylwetce odbiega od standardu- wyjątkowo duży biust, szczupła talia, bardzo szerokie biodra. Bardzo wysokie panie często narzekają na to, że przymierzane kreacje są zbyt obszerne, a jednocześnie zbyt krótkie. Na wszystkie te problemy odpowiedzią jest szycie sukienki na wymiar. Jak uszyć sukienkę na wesele? Najlepiej znaleźć zaufaną krawcową, a następnie umówić się na zdjęcie miary. Podczas spotkania najlepiej przekazać jak najwięcej szczegółów, co do tego, jak sukienka ma wyglądać.

Kiedy chcemy mieć sukienkę, której nigdzie nie możemy znaleźć

Taka sytuacja również często się zdarza. Znajdujemy jakąś kreację w sieci lub też widzimy ją na wybiegu i już wiemy, że chciałybyśmy mieć identyczną. Niestety, nigdzie takiej nie możemy znaleźć, albo też cena oryginalnej kreacji z domu mody znacznie przewyższa nasz budżet. Wówczas, warto udać się do krawcowej wraz ze zdjęciami wybranej przez nas sukienki, aby ta dokładnie wiedziała, jak kreacja ma się prezentować. Jak uszyć sukienkę na wesele, o której marzymy? Wystarczy przekazać dokładny jej opis i wybrać interesującą nas tkaninę, a będzie dokładnie taką, jaką sobie wymarzyłyśmy. To także okazja do tego, aby wymyślić naprawdę bardzo oryginalną kreację, która sprawi, że będziemy się wyróżniać z tłumu. To doskonała recepta na sytuację, kiedy udajemy się do sklepów i w każdym widzimy te same, nudne sukienki, które ogromną ilością zalały wszystkie butiki w mieście.

Kiedy chcemy dopasować się do reszty

Na niektórych weselach bywa tak, że panna młoda ma życzenie, aby wszystkie druhny miały podobne stroje- albo pod względem ich fasonu, materiału albo też koloru. W takim przypadku może być trudno znaleźć sukienkę, która w takim stopniu spodoba się wszystkim druhnom i będzie dostępna w tak bogatej rozmiarówce. Dlatego też znowu, najlepszym rozwiązaniem jest uszycie wszystkich sukienek przez krawcową. Będzie ona wiedziała, że mają one być do siebie podobne, ale dodatkowo będzie też mogła konkretne detale kreacji dopasować do figury każdej z pań tak, aby każda dobrze się czuła w swojej sukience. Jak widać- szycie weselnej kreacji nadal sprawdza się w bardzo wielu przypadkach. Zawsze warto więc rozważyć, czy nie jest to najlepsze rozwiązanie z możliwych, które pozwoli nam zaoszczędzić wielu nerwów, poszukiwań oraz błąkania się po galeriach handlowych.