Karboksyterapia skóry głowy – skuteczny sposób na wzmocnienie Twoich włosów!

Karboksyterapia to zabieg, który opiera się na wykorzystaniu metody iniekcji skórnej dwutlenku węgla. Jest on wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej oraz terapiach przeciw wypadaniu włosów. Zabieg karboksyterapii skóry głowy wykonywany jest pod czujnym okiem lekarzy – trychologa oraz dermatologa, którzy kompleksowo zajmują się pacjentem oraz przebiegiem zabiegu. Choć karboksyterapia to nie jedyna metoda na poprawę kondycji naszych włosów to w miejscu, w którym na temat włosów wiadomo już wszystko, czyli w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie, zabieg ten jest niezwykle często wybierany zarówno przez klientki, jak i przez klientów. Chcesz wiedzieć dlaczego? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat niepowtarzalnych efektów karboksyterapii skóry głowy! 

Karboksyterapia skóry głowy – informacje o zabiegu 

Karboksyterapia skóry głowy to zabieg, który wykonywany jest za pomocą specjalistycznego urządzenia. Urządzenie to odpowiada za oczyszczenie gazu podawanego śródskórnie pacjentowi, odpowiednie ciśnienie gazu wychodzącego ze sterylnej igły oraz ilość gazu, która musi być dopasowana do obszaru miejsca zabiegowego. Większość pacjentów Centrum Zdrowego Włosa, którzy korzystali już z zabiegu karboksyterapii, twierdzi, że podczas zabiegu odczuwali oni ukłucia igły oraz dyskomfort i swędzenie skóry spowodowane wstrzyknięciem dwutlenku węgla podskórnie. Uczucie to towarzyszy pacjentowi dosłownie kilka minut, ponieważ dwutlenek węgla w szybki sposób ulega rozproszeniu. Czas trwania zabiegu zależny jest od ilości podawanego dwutlenku węgla, ale zazwyczaj trwa on nie więcej niż trzydzieści minut. Efekty, jakie możemy zaobserwować po skorzystaniu z zabiegu to przede wszystkim zwiększenie mikrokrążenia i dotlenienia komórek. Dodatkowo, karboksyterapia nie tylko sprawia, że nasze włosy są niezwykle mocne, odżywione i lśniące, ale odpowiada również za zahamowanie łysienia, w tym również łysienia androgenowego i plackowatego. 

Karboksyterapia skóry głowy – wskazania i przeciwwskazania

Wskazania do skorzystania z zabiegu karboksyterapii skóry głowy są różne, ale najczęściej spotkać można się z klientami, którzy korzystają z zabiegu, ponieważ nie radzą sobie z nadmiernym wypadaniem włosów, łysieniem lub osłabieniem włosów.

Karboksyterapia jest niezwykle bezpiecznym zabiegiem, ponieważ wykorzystywany podczas zabiegu dwutlenek węgla jest produkowany przez każdy organizm ludzki, dlatego nasz organizm nie walczy z podawanym śródskórnie gazem i nie wywołuje niechcianych stanów zapalnych czy reakcji alergicznych. Po zabiegu klient musi natomiast przygotować się na objawy takie jak delikatne zasinienie lub zaczerwienienie obszaru zabiegowego. W celu upewnienia się, że klient może przystąpić do zabiegu karboksyterapii, lekarz wykonujący zabieg powinien przeprowadzić wywiad z pacjentem, który pozwoli wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu takie jak np.:

  • ciąża,
  • okres laktacji,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • niewydolność nerek,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • stany zapalne skóry w obrębie miejsca zabiegowego,
  • zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze w obrębie miejsca zabiegowego. 

Zapoznaj się z ofertą https://centrumzdrowegowlosa.pl/