kobieta w sukience wigilia

Wigilia- co założyć na tę wyjątkową kolację?

Wigilia- możemy ją spędzać razem z ogromną, wielopokoleniową rodziną, ale możemy też ją obchodzić w znacznie bardziej kameralnym gronie. Tak czy inaczej, jest to wyjątkowy dzień w roku, kiedy to każda z nas chce świetnie wyglądać i olśnić innych zakładając na siebie coś wyjątkowego. Kreacja na Wigilię powinna być też wygodna, a przede wszystkim powinna mieć taki krój, w którym my same będziemy czuć się dobrze.

Czerwień- kolor, który kojarzy się ze świętami

Kolor czerwony jest jednym z takich kolorów, który bardzo mocno przypomina nam o Bożym Narodzeniu. Nasza kreacja na Wigilię może być więc całkiem czerwona i może przyjąć formę eleganckiej sukienki. W zależności od naszego typu figury, może to być prosta, czerwona tunika, którą zestawimy z czarnymi rajstopami. Te panie, którym zależy, aby kreacja podkreślała wcięcie w talii można natomiast zaproponować sukienkę z dopasowanym gorsetem, odcięciem w talii oraz rozkloszowanym dołem- marszczonym lub też ciętym z koła. Idealnym uzupełnieniem takiej sukienki może być czerwona szminka do ust o podobnym odcieniu, co nasza sukienka. Wybierajmy raczej kostiumowe, sztywniejsze tkaniny, które są odpowiednie na sezon zimowy.

Prosto i z klasą

Niektóre kobiety zawsze wybierają kreacje proste i minimalistyczne, które jednocześnie są bardzo eleganckie. Również i Wigilia może być okazją do tego, aby założyć prostą, minimalistyczną tunikę w kolorze granatu i połączyć ją z prostymi szpilkami. W przypadku tak gładkiego zestawu możemy natomiast wyeksponować piękną biżuterię w kolorze złota, który to kolor również bardzo mocno kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Uzupełnieniem całości w monochromatycznym wydaniu może być granatowa, lakierowana kopertówka na złotym łańcuszku.

Brokaty i cekiny

Zarówno Boże Narodzenie jak i Sylwester, na następnie okres karnawału to doskonała okazja do tego, aby nosić błyszczące, wyróżniające się tkaniny. Na Wigilijnej wieczerzy możemy więc mieć na sobie sukienkę przyozdobioną brokatem lub też cekinami, która będzie pięknie odbijać światło. Oczywiście, pamiętajmy, aby nadal zachować pewien umiar i wyglądać elegancko, na bardziej szałowe kreacje przyjdzie czas przy okazji imprez sylwestrowych. Uzupełnieniem sukienki z brokatem lub cekinami może być gładka, stonowana marynarka. Jeśli widzimy, że nasza sukienka jest bardzo bogato zdobiona- postarajmy się o to, aby dodatki do niej były znacznie bardziej spokojne.

Koronki zawsze w modzie

To właśnie w sezonie zimowym znacznie chętniej sięgamy po ubrania z koronki lub też z koronkowym motywem. Oczywiście, w przypadku kreacji na Wigilię zwróćmy uwagę, aby koronka była czymś podszyta i nie była prześwitująca. Koronkową bluzkę możemy zestawić z gładką, rozkloszowaną spódnicą, ale koronka może też wystąpić jako warstwa na sukienkę w postaci lekkiej narzutki lub marynarki. Niektóre, eleganckie sukienki posiadają koronkowe aplikacje zestawione z gładkim materiałem, co stanowi ich ogromną ozdobę. Koronki są bardzo kobiece i bardzo ozdobne, będą więc wprost idealne na tak ważną uroczystość jak Wigilia.