pędzle do makeup

Jaki makijaż będzie najlepszy dla pań po 50?

Dla niektórych pań ukończenie 50 roku życia zdaje się być pewną magiczną granicą. Często więc zastanawiają się, czy wraz z upływem lat koniecznie muszą zmieniać coś w swoim wyglądzie, w makijażu oraz w sposobie ubierania się. Bardzo ważne jest to, aby podkreślić swoją dojrzałość, ale też nie przesadzać z rzeczami, które mogą dodać nam kolejnych, nadprogramowych lat. Odpowiednio wykonany makijaż nie tylko może wyglądać stylowo i elegancko, ale też może sprawić, że będziemy wyglądać młodziej i bardziej promiennie. Wobec tego, na jaki makijaż po 50 powinnyśmy postawić? Czego unikać, aby wykazać się dobrym gustem i stylem?

Idealny makijaż dla kobiety dojrzałej powinien także odżywiać cerę

Powinnyśmy pamiętać o tym, że cera dojrzała wymaga właściwej pielęgnacji. Zanim więc nałożymy jakikolwiek podkład, pomyślmy o tym, aby zastosować krem nawilżający albo specjalną bazę o właściwościach liftingujących. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasza skóra zostanie odżywiona i że będzie odpowiednio napięta. Wybierając podkład zdecydujmy się na kosmetyk dedykowany dla kobiet z danego przedziału wiekowego. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że doskonale wypełni on zmarszczki, ale też że nie będzie się on zbierał w bruzdach nawet po wielu godzinach jego noszenia. Powinien to być produkt o lekkiej konsystencji, większym kryciu oraz o formule, która doskonale wypełnia niedoskonałości. Dzięki temu cera będzie bardziej ujednolicona. Aby zyskać dodatkowy efekt rozświetlenia, możemy wybrać fluid, który będzie już sam w sobie produktem rozświetlającym, ale możemy też dodatkowo zastosować rozświetlacz jako kolejny krok w makijażu. Ważny jest również korektor pod oczy, szczególnie jeśli mocno zależy nam na spłyceniu zmarszczek w okolicy oczu. Jeśli mamy ochotę wykonać pełny makijaż, na pewno możemy twarz wykonturować na przykład z wykorzystaniem lekkiego bronzera. Latem nie zapominajmy o pudrze matującym jako o elemencie wykańczającym cały makijaż.

Kolory w makijażu- na jakie się zdecydować?

Najlepszym rozwiązaniem będą kolory eleganckie, stonowane i delikatne. Makijaż dla 50 latki może opierać się o brązy, beże, szarości, a także delikatne fiolety. Raczej powinnyśmy unikać rażących kolorów o zbyt dużej intensywności, które mogą zbytnio zwracać na siebie uwagę. Naszym głównym celem przede wszystkim powinno być rozświetlenie i nadanie cerze zdrowego wyglądu. Dlatego też najlepiej odstawić na półkę czarną kredkę do oczu, którą niegdyś obrysowywało się cały kontur oka. Ciemne cienie do powiem również mogą okazać się zbyt ciężkie. Spojrzenie może bowiem wydawać się zbytnio zmęczone, a same oczy ulegają optycznemu zmniejszeniu. W przypadku pomadki, jaką będziemy nakładać na usta również warto zrezygnować z intensywnych, neonowych kolorów, a krwistą czerwień lepiej będzie zachować na naprawdę szczególne okazje. Pięknie natomiast będą wyglądać wszystkie beżowe odcienie, a także subtelne róże. W kwestii makijażu dla 50 latki powinniśmy odcień szminki dobrać do typu jej karnacji, aby tym samym podkreślić jej naturalne piękno.