Problemy skóry głowy – czym jest łupież?

Łupież to powszechna choroba skóry głowy, która powoduje nadmierne złuszczanie się skóry. Nie jest zaraźliwa i nie stanowi większego zagrożenia dla zdrowia. Najczęstszą przyczyną łupieżu jest przerost drożdżaków, który może być wywołany wieloma czynnikami takimi jak stres, zmiany hormonalne, a nawet niezdrowa dieta. Jak więc radzić sobie z łupieżem, który często wiąże się z dyskomfortem spowodowanym swędzeniem skóry głowy i łuszczeniem się skóry głowy? Czy szampony na łupież są skutecznym rozwiązaniem?

 

Łupież – źródło problemu

Łupież powstaje na skutek rozrostu grzyba zwanego Malassezia, który żeruje na powierzchni skóry głowy. Grzyb ten występuje w skórze każdego człowieka, jednak na skutek działania niektórych czynników takich jak stres, nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy czy zaburzenia hormonalne, może dojść do jego wzmożonej aktywności co skutkować będzie pojawieniem się łupieżu. W wielu przypadkach jednak, łupież powstaje na skutek złego spłukania szamponu lub odżywki, którą stosujemy zbyt często lub w zbyt dużych ilościach.

 

Łupież – objawy

Łupież pojawia się na owłosionej części skóry głowy, przybierając postać małych, białych płatków. Są to złuszczone komórki naskórka, które niestety są bardzo dobrze widoczne, zwłaszcza w przypadku osób o ciemnych włosach. Objawy łupieżu to również swędzenie skóry głowy, które spowodowane jest łuszczeniem i przesuszeniem skóry głowy. Łupież wywołuje więc bardzo duży dyskomfort, ponieważ wywołuje on nieprzyjemny świąd, pieczenie i przede wszystkim widoczny dla innych tzw. śnieżek na włosach.

 

Łupież – sposoby na pozbycie się problemu

Najlepszym i jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się objaw łupieżu jest zmiana dotychczas używanych kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Osobom mającym łupież zaleca się zakup kosmetyków takich jak szampony na łupież, preparaty grzybobójcze oraz preparaty keratolityczne, które pomogą nam pozbyć się nadmiaru martwego naskórka z powierzchni skóry głowy.

Zapoznaj się z ofertą https://sklep.centrumzdrowegowlosa.pl/.