sylwetka męska

Męska sylwetka- jak powinna się prezentować?

Niektórzy mężczyźni z godnym podziwu uporem dążą do tego, aby wypracować sobie sylwetkę idealną. Inni już rodzą się z wprost doskonałymi proporcjami i nie muszą aż tyle pracować nad sobą, aby naprawdę świetnie wyglądać. Jednakże, każdy z nas jest inny i czasem może się okazać, że zmiana niektórych aspektów budowy ciała może być wprost niewykonalna. Sylwetka faceta– tak samo jak w przypadku kobiecych sylwetek- może przybrać różny kształt, a tak naprawdę możemy wyróżnić aż 4 typy takich sylwetek. Niektóre z nich są właściwie takie same jak u pań. Podział ten naprawdę może się okazać bardzo pomocny. Przede wszystkim dzięki temu, że będziemy znali cechy budowy swojego ciała, będziemy też wiedzieli nad którymi partiami powinniśmy popracować mocniej, a także będziemy wiedzieć, co bardziej ukrywać, a co zasługuje na wyeksponowanie.

– Sylwetka typu ołówek lub też sylwetka o kształcie litery I- jak łatwo sobie wyobrazić, jest to taka sylwetka, gdzie każda partia ciała jest mniej więcej proporcjonalnie taka sama. Bardzo często taka sylwetka kojarzy się z figurą małego chłopca, a mężczyźni, którzy ją posiadają zawsze wyglądają szczupło. W przypadku takiej sylwetki najlepiej unikać tego, co dodatkowo optycznie wydłuży ciało- pionowych pasków, kantów na spodniach i bardzo wąskich i dopasowanych ubrań. Na miejscu będą natomiast lekko luźne ubrania, pasy poziome lub też inne geometryczne wzory, które sprawią, że ta prosta linia sylwetki zostanie złamana.

– Sylwetka typu gruszka lub też sylwetka o kształcie litery A- jest to taka sylwetka męska, gdzie mamy do czynienia z raczej szczupłymi i mniej rozbudowanymi ramionami oraz bardziej obszernymi biodrami, a także lekko wystającym brzuchem. Wobec tego, aby zachować odpowiednie proporcje, najlepiej zakładać ubrania, które wyszczuplą brzuch, a jednocześnie dodadzą nam trochę więcej w ramionach. Idealne będą spodnie z prostą nogawką, marynarki i kurtki z pagonami, taliowane okrycia wierzchnie. W przypadku takiej sylwetki raczej powinniśmy unikać zbyt pstrokatych wzorów.

– Sylwetka typu jabłko lub też sylwetka o kształcie litery O- charakteryzuje ją masywność ramion, lekko wystający brzuch, a także równie masywne nogi. Bardzo często mężczyźni, którzy posiadają taką sylwetkę muszą walczyć z nadmiarowymi kilogramami. Jeśli chodzi o odpowiedni strój, przede wszystkim wybieramy ubrania, które optycznie nas wyszczuplą. Proste, bez wzorów, bez dodatkowych dekoracji czy grubych tkanin.

– Sylwetka typu trójkąt lub też sylwetka o kształcie litery V- chyba najbardziej pożądana męska sylwetka. Mężczyzna, który ją posiada może się poszczycić szerokimi ramionami, rozbudowanymi barkami, ale i szczupłymi rękami. Jego sylwetka stopniowo zwęża się ku dołowi, gdzie biodra są dość wąskie, a brzuch szczupły. Jest to sylwetka atletyczna, która wygląda niemalże doskonale w każdym stroju. Mając takie proporcje można więc zaszaleć z ubiorem i wybierać w nawet najbardziej ekstrawaganckich propozycjach od projektantów.