sylwetka damska

Typy kobiecych sylwetek

Znajomość tego, jaką sylwetkę posiadamy naprawdę bardzo się przydaje podczas kompletowania naszej garderoby. Łatwiej jest wtedy odpowiednio dobierać ubrania tak, aby faktycznie dobrze się w nich prezentować. Nie zawsze trzeba mieć figurę idealną albo też posiadać figurę modeli, aby świetnie wyglądać. Czasem wystarczy już samo to, że będziemy wiedzieć jakie części ciała bardziej eksponować, a jakie mankamenty naszej figury raczej powinny zostać ukryte. Różne sylwetki damskie oraz różne rodzaje talii wymagają różnych fasonów ubrań, a największą sztuką jest wybierać rzeczy, w których naprawdę będziemy dobrze się czuć w swoim ciele.

Cztery podstawowe typy damskich sylwetek

– Pierwszym rodzajem jest figura o kształcie prostokąta. W przypadku takiej figury żadna partia ciała specjalnie się nie wyróżnia, zarówno ramiona, talia, brzuch, biodra jak i uda znajdują się w jednej linii. Panie o takiej figurze zazwyczaj są szczupłe i bardzo dziewczęce. Najczęściej jednak narzekają na zbyt mało wyróżniający się na tle pozostałych partii ciała biust oraz na brak wcięcia w talii. Te aspekty można jednak poprawić na przykład poprzez zakładanie bluzek i sukienek, które są odcinane w pasie lub też które mają w tym miejscu dodatkowy pasek, a następnie rozszerzają się ku dołowi.

– Kolejnym rodzajem sylwetki jest ta o kształcie koła. Panie, które ją posiadają mają zazwyczaj masywne i rozbudowane ramiona, większy biust, nie mają wyraźnie zarysowanego wcięcia w talii, posiadają lekko wystający brzuch, a także masywne uda oraz szerokie biodra. Często zdarza się, że taka sylwetka jest rezultatem kilku nadmiarowych kilogramów. W przypadku takiej sylwetki powinnyśmy unikać ubrań zbyt obcisłych oraz bardzo pstrokatych. Wybierajmy sukienki o kroju tuniki, a także postawmy na tkaniny gładkie w jakichś interesujących kolorach. Kolorem, który bardzo ładnie, optycznie wyszczupli sylwetkę będzie ponadczasowa czerń.

– Figura w kształcie klepsydry chyba najbardziej przypomina to, jak powinna wyglądać idealna sylwetka damska. Jednocześnie, to najbardziej kobiece proporcje, gdyż możemy tutaj mówić o szerszych ramionach oraz większym biuście, o wyraźnie zarysowanej talii oraz wcięciu, a także o szerszych biodrach. Panie, które posiadają takie proporcje szczególnie powinny uważać na nadmiarowe kilogramy w okolicy brzucha, które mogą mocno zaburzyć proporcje klepsydry. Wprost idealne dla takiej figury będą ubrania, które podkreślą talię i odrobinę wyszczuplą ramiona oraz brzuch i biodra.

– Figura w kształcie trójkąta- w przypadku trójkąta możemy mówić zarówno o takiej sylwetce, gdzie ramiona są szczupłe, a biodra i brzuch są bardziej obszerne lub też odwrotnie- kiedy to ramiona są rozbudowane, a cała figura powoli zwęża się w okolicy brzucha oraz bioder. Posiadając figurę trójkąta pamiętajmy o tym, aby zawsze wyrównywać proporcje. W pierwszym przypadku zakładajmy ubrania, które optycznie powiększą nasze ramiona oraz takie, które wyszczuplą biodra. W odwrotnym przypadku zakładajmy gładkie, dopasowane góry do bardziej rozkloszowanych i obszerniejszych dołów. W ten sposób uda się nam perfekcyjnie wymodelować sylwetkę.