Założenie spółki w Hiszpanii w branży beauty – najważniejsze kwestie

Hiszpania to kraj, który jest wybierany bardzo chętnie do życia, pracy czy też do prowadzenia swojego biznesu. To wszystko dzięki świetnemu klimatowi oraz doskonałej atmosferze panującej w tym śródziemnomorskim kraju. Jedną z najczęściej wybieranych branż do prowadzania biznesu na Półwyspie Iberyjskim jest branża beauty.

Podpowiadamy, co zrobić, aby założenie spółki w Hiszpanii w branży beauty przybiegało sprawnie i jakie są najważniejsze aspekty przy zakładaniu spółki w Hiszpanii. Przedstawiamy też, jakie są rodzaje spółek w Hiszpanii. Zapraszamy do lektury.

Założenie spółki w Hiszpanii w branży beauty – spółka cywilna

W Hiszpanii można otworzyć działalność gospodarczą na zasadzie spółki – dostępnych jest w tym kraju kilka rodzajów spółek:

  • spółka cywilna – Sociedad Civil – w przypadku takiej spółki umowa może być zawarta w dowolnej formie, jednak wyjątkiem jest sytuacja, gdy wspólnicy do tej spółki wnoszą nieruchomość albo prawa rzeczowe, w takiej sytuacji będzie konieczne zawarcie umowy jako aktu notarialnego, ponadto warto wspomnieć, że Sociedad Civil, czyli spółka cywilna charakteryzuje się brakiem osobowości prawnej, a za zobowiązania takiej spółki odpowiadają jej wspólnicy;
  • spółki handlowe – spośród nich w Hiszpanii dostępne są: spółki osobowe, które mogą być spółkami jawnymi lub spółkami komandytowymi oraz spółki kapitałowe, a wśród nich: spółka komandytowo-akcyjna, spółka akcyjna, a także spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialności w Hiszpanii – branża beauty

Osoby, które chcą założyć spółkę z branży beauty w Hiszpanii, bardzo chętnie decydują się na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością – Sociedad Limitada – S.L. Oto najważniejsze kwestie, które będą potrzebne, w procesie rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Hiszpanii, np. w branży beauty.

Przy zakładaniu spółki Sociedad Limitada – S.L., trzeba będzie z Rejestru Handlowego, czyli w Hiszpanii – Registro Mercantil uzyskać odpowiednie zaświadczenie, które potwierdza dostępność danej nazwy, proponowanej dla spółki. Ważną kwestią w przypadku, jeżeli wspólnicy to cudzoziemcy, jest też uzyskanie Numeru Identyfikacji Obcokrajowca – NIE. Następnym, bardzo istotnym dokumentem, który trzeba uzyskać jest Numer Identyfikacji podatkowej – NIF.

Należy również zadbać będzie o najważniejszy dokument, jakim jest statut spółki. Ten dokument określa zasady, na jakich będzie funkcjonować dana spółka. To też podstawa, aby podpisać akt założycielski Sociedad Limitada – musi on zostać podpisany przez wszystkich wspólników przed notariuszem. Następny bardzo ważny etap to rejestracja spółki Sociedad Limitada – S.L. w Registro Mercantil.

Bardzo ważne jest również, że by jeszcze zanim rozpocznie się działalność, poinformować w Agencia Tributariazamiar rozpoczęcia działalności gospodarczej. To jest warunek na uzyskanie zezwolenie na prowadzenie określonej działalności gospodarczej. Decydując się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – Sociedad Limitada – S.L. w Hiszpanii, kapitał zakładowy musi wynosić przynajmniej 3000 EUR, a ponadto musi on zostać wpłacony na rachunek bankowy w całości w momencie zakładania spółki.

Więcej szczegółów na stronie https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/zakladanie-spolek.