Walka z nadprogramowymi kilogramami i cellulitem jest niezwykle uciążliwa, o czym przekonał się każdy, kto kiedykolwiek podjął walkę o idealnie gładką i jędrną skórę. Sprzymierzeńcem może okazać się endermologia, czyli masaż podciśnieniowy. Ten innowacyjny zabieg pobudza przemianę materii, pomaga w rehabilitacji, zmniejsza uczucie bólu, pomaga modelować sylwetkę, a nawet wywołuje wydzielanie się endorfin! Oto wskazania, działanie i wszystko, co warto wiedzieć o tej niezwykłej metodzie.
Na czym polega endermologia?
Endermologia, nazywana inaczej masażem podciśnieniowym, to rodzaj masażu, wykonywanego z pomocą specjalnego urządzenia. Wykonuje się ją w różnych celach, przede wszystkim, aby wygładzić i ujędrnić skórę, wspomóc walkę z uporczywym cellulitem, a także pomagać w modelowaniu sylwetki, jednak nie tylko. Zabieg endermologii stosowany jest również z powodzeniem przy poprawianiu konturu twarzy oraz w celu łagodzenia bólu w wielu dolegliwościach. Masaż podciśnieniowy głęboko wpływa na działanie tkanki łącznej i tłuszczowej, działając na dwa fronty, z jednej strony pobudza organizm do tworzenia włókien kolagenowych, z drugiej zaś przyspiesza spalanie się tkanki tłuszczowej. Dzięki temu endermologia jest tak wszechstronnie wykorzystywana w medycynie estetycznej.
Endermologia – jakich efektów się spodziewać?
Zabieg masażu podciśnieniowego, ze względu na różnorodność korzyści, które z niego płyną, polecany jest w wielu dolegliwościach lub niedoskonałościach. Najczęściej stosuje się go w walce z cellulitem, również wtedy, gdy inne metody zawiodły. Przyspieszenie krążenia i dotlenienie skóry, które powoduje endermologia, sprawia, że skóra rozpoczyna proces bio-regeneracji, jednocześnie usuwając nieprawidłowości w tkankach, jak i zapobiegając powstawaniu kolejnych. Ze względu na działanie, pobudzające produkcję elastyny i kolagenu, zabieg endermologii jest także uznawany za sposób na znaczne odmłodzenie skóry i dodania jej jędrności i sprężystości. Dotyczy to nie tylko ciała, z wyłączeniem biustu, ale także dekoltu, szyi, a nawet twarzy. Innym efektem, jakich można się spodziewać przy zabiegu masażu podciśnieniowego, jest oczyszczenie skóry, będące następstwem przyspieszonego tempa detoksykacji oraz stymulacji krążenia krwi w organizmie. Co ciekawe, endermologia stosowana jest także w rehabilitacji, a także jest ceniona metodą walki z dokuczliwym bólem mięśni i różnych obrzęków. Ostatnim z elementów, którego nie sposób pominąć, jest działanie terapeutyczne, w postaci naturalnych endorfin, które wydzielają się podczas wykonywania zabiegu endermologii. Mówiąc o korzyściach, jakie niesie za sobą masaż podciśnieniowy, wymienić więc należy:
- Odchudzanie
- Odmładzanie
- Redukcja cellulitu
- Oczyszczanie
- Korzyści terapeutyczne
Jak się przygotować do masażu podciśnieniowego?
Przygotowanie do wykonania zabiegu masażu podciśnieniowego nie jest niczym, wymagającym większego zaangażowania. Jedyną zasadą, którą należy mieć na względzie, jest dobre samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Po wejściu do gabinetu należy ubrać materiał, przypominający rajstopy, bez konieczności zdejmowania, czy zmieniania bielizny. Sama endermologia wykonywana jest przy pomocy specjalnego urządzenia, którego głowica podczas trwania zabiegu zasysa i roluje dany fragment skóry. Rodzaj i intensywność masażu uzależniona jest od celu i efektu, który ma on przynieść. Decydując się na wykonanie endermologii, trzeba pamiętać, że podobnie, jak i w przypadku innych zabiegów, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Są to przede wszystkim ciąża lub okres karmienia piersią, stany nowotworowe, stosowanie w tym czasie leków przeciwzakrzepowych, infekcje, stany zapalne i choroby krwi.